Спартак победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в първия си контролен мач от

...

Нов нападател донесе победата на Спартак в дебюта на Херо

Спартак победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в първия си контролен мач от зимната подготовка на Спортен комплекс  " Локомотив ". Това бе всекидневен дебют за наставника на " соколите " Димитър Димитров, а триумфът донесе новото попълнение Андриан Димитров.

Над 600 ултраси на Спартак гледаха инспекцията, като титуляри за домакините излязоха четири от осемте нови попълнения - Фигейредо, Карамоко, Олдър и Фернандес. След почивката влязоха и още трима от новите.

Херо заложи на скица 4-1-2-3 и употребява 16 футболисти, като единствени в игра не се появиха Пламен Димов, Велислав Боев и Александър Белоусов.

" Соколите " откриха превес през цялото време и до 20-ата минута изтърваха над 5 положения. Да се разпишат пропуснаха Жоао Фернандес, Румен Руменов, Родни Антуи и Здравко Димитров, като техните удари или бяха спасявани от вратаря или бранители чистеха топката топката пред голлинията.

Логичното обаче се случи в 24-тата минута, когато Божидар Васев получи кълбото пред огромния пеналт и го насочи майсторски по земя в мрежата - 1:0 за Спартак.

Последваха нови пропуски на Антуи и Жоао, с цел да се съблюдава футболната сентенция, че когато не вкарваш, ти вкарват.

В 42-рата минута след контра Локо изравни след първото си по-сериозно състояние. Димитър Костадинов от гостите получи пас от десния фланг и откакто остана самичък против Фигейредо, го преодоля с техничен удар - 1:1.

Второто полувреме стартира с нов напън на спартаклии, като Димитров, Баланюк и Антуи имаха опция да стрелят към вратата от положителни позиции, само че не съумяха да вкарат.

В 84-тата минута по-добрата игра на " соколите " най-сетне даде резултат. Виктор Митев центрира от левия фланг и новият нападател Андриан Димитров се разписа с глава - 2:1 за Спартак.

Спартак - първо полувреме (4-1-2-3): Кристиано Фигейредо - Ивей Ромееш, Бен Карамоко, Нейтън Олдър, Виктор Митев - Ивайло Климентов - Румен Руменов, Божидар Васев - Родни Антуи, Жоао Фернандес, Здравко Димитров (61 - Роберто Хименез)

Спартак - второ полувреме (4-1-2-3): Иван Дичевски - Ивеш Ромей, Александър Цветков, Никола Борисов, Виктор Митев - Ивайло Климентов - Румен Руменов, Денис Баланюк - Андриан Димитров, Родни Антуи, Здравко Димитров

Резерви: Александър Белоусов, Пламен Димов, Велислав Боев
Източник: petel.bg